Οι Δήμητρα Κωνσταντίνα Κουρσούμη (ΑΣ Βύρωνα, -47κ.), Λουίζα Μαρία Τσουκαλίδου (Επίλεκτη Ομάδα ΕΤΑΒΕ, -59κ.), Χρήστος Σακελλαρίου (Κιουνγκ Χι, -53κ.), Αναστάσιος Γεώργιος Ζουγρης (Ταεκβοντό Κερατσινίου, -65κ.) και Τιμολέων Μαυράκης (ΑΣ Μάνδρα, +65κ.) πήραν τα χρυσά μετάλλια στις κατηγορίες παίδων/κορασίδων, ενώ στο βάθρο των νικητών βρέθηκαν και οι εξής αθλητές και αθλήτριες:
ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ
-51 κιλά κορασίδων
Κωνσταντίνα Πολυχρόνη (Επίλεκτη ομάδα ΕΤΑΒΕ)
-55 κιλά κορασίδων
Ιφιγένεια Λιάκατα (Αίαντας ΑΣ)
-59 κιλά κορασίδων
Ιωάννα Συράκου (Επίλεκτη ομάδα ΕΤΑΒΕ)
+59 κιλά κορασίδων
Άρτεμις Μανωλαράκη (Νίκη Παιανίας Γλυκών Νερών)
-53 κιλά παίδων
Ηλίας Χουρίδης (Χουαράνγκ Μαχητές)
-57 κιλά παίδων
Ραφαέλ Παππά (Αττική Δύναμη)
-61 κιλά παίδων
Μιχαήλ Βαϊλεζούδης (Πρόμαχος)
-65 κιλά παίδων
Θεοφάνης Χουσείν Λάλας (Άτλαντας Περιστερίου)
+65 κιλά παίδων
Άνθιμος Μάγειρου (Παρμενίων Αλεξανδρούπολης)
ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ
-47 κιλά κορασίδων
Χριστίνα Λεοντίδου (Περσέας Θεσσαλονίκης)
Άννα Μαρία Κριατσιώτη (ΑΣ Βύρωνα)
-51 κιλά κορασίδων
Μαρία Μιχαηλίδη (TKD Αλεξανδρούπολης)
-55 κιλά κορασίδων
Σοφία Αναστασία Καπέλη (ΑΣ Εθνικός 95)
+59 κιλά κορασίδων
Σταυρούλα Ναταλία Μεντζενιώτη (Νέα Δύναμη Γέρακα)
Πολυξένη Γεωργιάδη (Επίλεκτη ομάδα ΕΤΑΒΕ)
-53 κιλά παίδων
Θεοφάνης Μπεκούλης (Πυγμή Παναιτωλίου)
Μάριος Στάθης Οσίποφ (Επίλεκτη ομάδα ΕΤΑΒΕ)
-57 κιλά παίδων
Θεόδωρος Ευάγγελος Τάσσης (Επίλεκτη ομάδα ΕΤΑΒΕ)
-61 κιλά παίδων
Μιχαήλ Γιαννάκης (ΑΣ Μυτιλήνης)
-65 κιλά παίδων
Παναγιώτης Ραφαήλ Κεμεντσετσίδης (Τόλμη Κιλκίς)
+65 κιλά παίδων
Χρήστος Μαραντίδης (Fight Club Πάτρας)
Κωνσταντίνος Τσαρτσαλής (Επίλεκτη ομάδα ΕΤΑΒΕ)
Στις κατηγορίες kids αγοριών και κοριτσιών, οι αθλητές και οι αθλήτριες που κατέκτησαν μετάλλιο είναι οι εξής:
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
-27 κιλά: 2. Βασιλική Παπαδοπούλου (Αχιλλέας Αιγάλεω)
-30 κιλά: 1. Δέσποινα Ναλμπάντη (Επίλεκτη ομάδα ΕΤΑΒΕ), 2. Μαρία Τζάγια (ΑΣ Πολυγύρου)
-33 κιλά: 3. Αναστασία Ταυλαρίδου (Αίαντας Αγίου Δημητρίου)
-36 κιλά: 3. Παναγιώτα Μιχαλοπούλου (Εθνικός 95), 3. Σταματία Ματζουράτου (Αττική Δύναμη)
-40 κιλά: 1. Βασιλική Αθηναίδα Κωτά-Σταύρου (Επίλεκτη ομάδα ΕΤΑΒΕ), 2. Μαγδαληνή Κλακαλα (Άθλησις Ευκαρπίας), 3. Μαρία Ευαγγελία Πειμανίδου (Άθλησις Ευκαρπίας), 3. Μαριάνθη Ραρρά (Αδάμαστο Πνεύμα),
ΑΓΟΡΙΑ
-30 κιλά: 2. Δημήτριος Τριανταφυλλάκης (Νίκη Παιανίας Γλυκών Νερών), 3. Χαράλαμπος Περιστερας (Εθνικός 95),
-33 κιλά: 1. Αριστείδης Νικόλαος Ψαρρός (Αίαντας Ασυρμάτου), 2. Κωνσταντίνος Ρίζος (Αδάμαστο Πνεύμα) 3. Πασχάλης Μάριος Πάτσης (ΑΣ Δίαστρο)
Το European Clubs Championships-World Taekwondo G1 διοργανώνεται από την World Taekwondo Europe (WTE) και γίνεται με την υποστήριξη της Ένωσης Ταεκβοντό Βορείου Ελλάδος (ΕΤΑΒΕ).
Μεταδίδεται δε σε live streaming μέσα από το επίσημο κανάλι της ETABE στο YouTube (https://www.youtube.com/channel/UC7ia61AG_wmonIW-fM05OVw)
ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΟΤ