Κυριακή, 15 Νοεμβρίου 2020 07:32

Ανακοίνωση της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Μουάιτάι (Π.Ο.Μ.) για την ολοκλήρωση του Παγκόσμιου Διαδικτυακού Πρωταθλήματος Μουάιτάι 2020

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

MT151120Μεγάλη επιτυχία σημείωσε η χώρα μας με την αποστολή της Εθνικής Ομάδας Μουάιτάι στο πρώτο Παγκόσμιο Διαδικτυακό Πρωτάθλημα IFMA 2020 με τους αθλητές μας να κατακτούν στο σύνολο: 4 χρυσά 4 αργυρά και 5 χάλκινα μετάλλια.

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Μουάιτάι (Π.Ο.Μ.) εκφράζει την περηφάνια και την ευγνωμοσύνη προς τους προπονητές και τους αθλητές οι οποίοι αγωνίζονται κάτω από τόσο δύσκολες συνθήκες πετυχαίνοντας μεγάλες διακρίσεις. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους όσοι έλαβαν μέρος σε ένα διαφορετικό και ιδιαίτερο για όλους πρωτάθλημα καθώς παρά τις πρωτόγνωρες συνθήκες και δυσκολίες που είχαν να αντιμετωπίσουν κατάφεραν να γράψουν ιστορία εκπροσωπώντας επάξια την Ελλάδα.

Με την άψογη προετοιμασία το πάθος τη δύναμη και τη θέληση που τους διακατέχει υποστήριξαν και απέδειξαν με πράξεις πως ο αθλητισμός δεν σταματάει ποτέ και μάλιστα με τον καλύτερο τρόπο κατακτώντας τέσσερις φορές την κορυφή στο βάθρο του Παγκόσμιου Διαδικτυακού Πρωταθλήματος αλλά και άλλες σημαντικές διακρίσεις.

Αναλυτικά οι αθλητές που συμμετείχαν και οι θέσεις που κατέκτησαν ανά αγώνισμα και διάκριση :

Στρατιώτου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Ολυμπιάδα) – 2η θέση (Νέων -10 Μεικτό)
Καπικιάρης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Σπαρτιατική Ακαδημία) – 5η θέση (Νέων -12 Μεικτό)
Ψαλλίδας Δημήτριος (Α.Σ. Ολυμπιάδα) – 5η θέση (Elite Ανδρών)
Γκίτσα Ευτυχία (Α.Σ. Ολυμπιάδα) – 9η θέση (Νέων -14 Μεικτό)
Τιπέλη Ευαγγελία (Α.Σ. Ολυμπιάδα) – 9η θέση (Elite Γυναικών)
Ψιλοπάτης Μιχαήλ (Α.Σ. Σπαρτιατική Ακαδημία) – 17η θέση (Νέων -18 Μεικτό)

Αγαθαγγελίδη Ειρήνη (Α.Σ. Σπαρτιατική Ακαδημία) – 1η θέση (Νέων -18 Γυναικών)
Μπόρου Ευαγγελία Ιωάννα (Α.Σ. Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 1η θέση (Νέων -14 Γυναικών)
Σιαβάλα Ευθαλία (Α.Σ. Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 3η θέση (Νέων -10 Γυναικών)
Σιαβάλα Μαρία Ιωάννα (Α.Σ. Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 3η θέση (Νέων -13 Γυναικών)
Κάραλης Κωνσταντίνος (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 5η θέση (Νέων -11 Ανδρών)
Παππά Στεφανία (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 5η θέση (Νέων -17 Γυναικών)
Σγούρου Γεωργία (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 5η θέση (Νέων -16 Γυναικών)
Ελευθέριος Διονύσιος (Α.Σ. Σπαρτιατική Ακαδημία) – 9η θέση (Νέων -18 Ανδρών)
Κατσίφη Βασιλική (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 9η θέση (Νέων -15 Γυναικών)
Κατσίφης Διαμαντής (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 9η θέση (Νέων -12 Ανδρών)
Ντάλας Δημήτριος (Α.Σ. Μαχητική Λέσχη Γαλατσίου) – 9η θέση (Νέων -13 Ανδρών)
Αλεξίου Δημήτριος (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 17η θέση (Νέων -15 Ανδρών)
Γαλάντης Λάμπρος (Α.Σ. Σπαρτιατική Ακαδημία) – 17η θέση (Νέων -16 Ανδρών)
Ζβάριτς Πολίνα (Α.Σ. Ολυμπιάδα) – 17η θέση (Elite Γυναικών)
Ψαλλίδας Δημήτριος (Α.Σ. Ολυμπιάδα) – 33η θέση (Elite Ανδρών)

Μπόρου Ευαγγελία Ιωάννα (Α.Σ. Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 1η θέση (Νέων -14 Γυναικών)
Σιαβάλα Μαρία Ιωάννα (Α.Σ. Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 1η θέση (Νέων -13 Γυναικών)
Σιαβάλα Ευθαλία (Α.Σ. Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 2η θέση (Νέων -10 Γυναικών)
Κάραλης Κωνσταντίνος (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 3η θέση (Νέων -11 Ανδρών)
Μάτσεσιτς Μία (Α.Σ. Αιγιαλείας) – 3η θέση (Ενηλίκων +60 kg Γυναικών)
Σταμάτης Μιχαήλ (Α.Σ. Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 3η θέση (Νέων -15 Ανδρών)
Κατσίφη Βασιλική (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 5η θέση (Νέων -15 Γυναικών)
Ξάρντα Άγγελος (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 5η θέση (Νέων -13 Ανδρών)
Παππά Στεφανία (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 5η θέση (Νέων -17 Γυναικών)
Σγούρου Γεωργία (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 5η θέση (Νέων -16 Γυναικών)
Χριστώνης Ευτύχιος (Α.Σ. Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 5η θέση (Νέων -16 Ανδρών)
Κωνσταντίνου Μάριος (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 9η θέση (Νέων -12 Ανδρών)
Σταυρόπουλος Διονύσιος (Α.Σ. Αιγιαλείας) – 9η θέση (Ενηλίκων +75 kg Ανδρών)

Σοφούλης Μιχαήλ (Α.Σ. Ολυμπιάδα) – 2η θέση (Masters Μεικτό)
Συμεών Ευστάθιος (Α.Σ. Ολυμπιάδα) – 2η θέση (Masters Μεικτό)

Τέλος ο Πρόεδρος της Ομοσπονδίας κύριος Ιωάννης Παπαδόπουλος αποδίδει συγχαρητήρια στα σωματεία στους αθλητές τους προπονητές αλλά και στην Επιτροπή Διαιτητών / Κριτών της Π.Ο.Μ. η οποία συμμετείχε επιτυχώς με μεγάλο αριθμό διαιτητών στο Παγκόσμιο Διαδικτυακό Πρωτάθλημα.

Αλφαβητικά η ονομαστική λίστα των κριτών που εκπροσώπησαν την χώρα μας:

Βίγκλα Νικόλ
Θεοδωρακάκος Θεόδωρος
Μενεξιάδης Γιώργος
Παναγιωτακόπουλος Μπάμπης
Πινέλη Ελίνα
Σπυροπούλου Κατερίνα
Χριστώνης Κώστας

Οι δράσεις της Ομοσπονδίας μας για την ανάπτυξη του αθλήματος συνεχίζονται με επόμενο σταθμό συνάντησης το Πανελλήνιο Διαδικτυακό Κύπελλο Σκιαμαχίας 2020 το οποίο θα διεξαχθεί στις 28 & 29 Νοεμβρίου. Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στη σελίδα μας στο σχετικό άρθρο.

Διαβάστηκε 23 φορές